Ceremonia de deschidere a Campionatului Deschis al Municipiului Chișinău la Taekwon-Do ITF

🥋 🏆Direcția Generală Educație, Tineret și Sport a Primăriei municipiului Chișinău vă informează că, pe 22 martie 2025, Viceprimara municipiului Chișinău, Angela Cutasevici, a participat la ceremonia de deschidere a Campionatului Deschis al Municipiului Chișinău la Taekwon-Do ITF, ediția 2025. 👏
 
🥋 300 de sportivi din întreaga țară își demonstrează abilitățile în această competiție desfășurată în perioada 22-23 martie. Viceprimara le-a urat succes participanților și a subliniat importanța sportului în formarea tinerilor.
 
🏅 Cei mai buni sportivi vor fi premiați cu medalii, diplome și premii bănești, iar pentru buna organizare a competiției, Primăria municipiului Chișinău a alocat 54.571,76 lei.
 
💪 Mult succes tuturor participanților! 🔥