Premierea Festivalului „Sub Semnul Luceafărului”

Evenimentul, organizat de Centrul Sindical Ramural Teritorial Chișinău DEȘ în parteneriat cu DGETS, a reunit cadre didactice din întreg municipiul Chișinău, care au demonstrat nu doar profesionalism, ci și un talent artistic deosebit.

Margareta Sârbu, președintele Centrului Sindical Ramural Teritorial, a transmis un mesaj de recunoștință pentru toți participanții, iar Andrei Pavaloi, șef-adjunct al DGETS, a evidențiat valoarea și contribuția oamenilor din educație.

Nouă participanți, câștigători ai Premiului I, vor reprezenta municipiul Chișinău la etapa republicană a concursului, ce va avea loc în perioada 16–17 mai 2025, sub egida Federației Sindicale a Educației și Științei.