Premierea Festivalului „Sub Semnul Luceafărului”

📅 La data de 31 martie 2025, Direcția Generală Educație, Tineret și Sport a Primăriei municipiului Chișinău a găzduit ceremonia de premiere a laureaților Festivalului Creației Artistice „Sub Semnul Luceafărului”. 🌟🎭
 
🏛 Evenimentul, organizat de Centrul Sindical Ramural Teritorial Chișinău DEȘ în parteneriat cu DGETS, a reunit cadre didactice din întreg municipiul Chișinău, care au demonstrat nu doar profesionalism, ci și un talent artistic deosebit.
 
🗣 Margareta Sârbu, președintele Centrului Sindical Ramural Teritorial, a transmis un mesaj de recunoștință pentru toți participanții, iar Andrei Pavaloi, șef-adjunct al DGETS, a evidențiat valoarea și contribuția oamenilor din educație.
 
🏆 Nouă participanți, câștigători ai Premiului I, vor reprezenta municipiul Chișinău la etapa republicană a concursului, ce va avea loc în perioada 16–17 mai 2025, sub egida Federației Sindicale a Educației și Științei.
 
🎶 Festivalul „Sub Semnul Luceafărului” rămâne un omagiu adus artei, educației și oamenilor dedicați care le țin vii! 👏🎨📖