Traseul alimentației sănătoase în rândurile elevilor


Evenimentul a reunit 100 de profesioniști, printre care șefi de combinate, tehnologi și bucătari șefi, cu scopul de a asigura o alimentație de calitate pentru copiii noștri.


În cadrul workshop-ului, sesiunea a fost deschisă de Viceprimara de ramură, Angela Cutasevici, alături de Andrei Pavaloi, șef adjunct DGETS, și Roman Vitiuc, șeful Direcției generale economie, comerț și turism. A urmat o prezentare detaliată a instituției gazdă, IPLT „A. Pușkin”, oferită de directorul Oxana Abramova.


Printre temele importante discutate s-au numărat principiile alimentației sănătoase, prezentate de Nina Botnaraș, și regulile de aur în prepararea bucatelor pentru elevi, împărtășite de Ana Pascal, șefa combinatului „LICEIST”. Coralia Babcenco, specialist principal din cadrul Direcției management instituțional, a completat sesiunea cu o discuție despre educația pentru sănătate.

Pe final evenimentul s-a încheiat cu o sesiune de întrebări și răspunsuri, degustare de produse și o totalizare a activităților desfășurate.